Шлях від DOTYK NATKHNENNYA до RED DOT Desing Award

Шлях від DOTYK NATKHNENNYA до RED DOT Desing Award

Шлях від DOTYK NATKHNENNYA до RED DOT Desing Award

Валентин Видерко - молодий дизайнер, один із переможців конкурсу DOTYK NATKHNENNYA 2019.

В інтерв’ю розказав, як почуття стилю і любов до дизайну розвинулися у професію.

Як Ви прийшли до дизайну?

«З дитинства я знав, що матиму творчу професію. Навчався у Львівській Національній Академії Мистецтв. При вступі у навчальний заклад стояв вибір між монументальним живописом та дизайном. Десь в останній момент, мабуть, на підсвідомому рівні, я обрав дизайн. Мені подобається працювати з об’ємом, та створювати речі, якими люди можуть користуватися щодня. Наразі я один із співавторів дизайн-студії житла FUTURIO».

До конкурсу DOTYK NATKHNENNYA вже були конкурси?

«Для мене участь у конкурсі, саме з предметного дизайну, була першим досвідом. Проте, до цього я вже спробував свої сили та отримав перемогу у конкурсі «Будинок майбутнього» від компанії MERX. Це була гарна можливість наочно продемонструвати, що таке будинок майбутнього та яким має бути його дизайн».

Конкурс DOTYK NATKHNENNYA переріс у ще один творчий виклик - Вам випала можливість брати участь в 

RED DOT Desing Award. Що це для вас означає?

«Дійсно, як Ви вже зазначили, це - у першу чергу - виклик. Виклик для мене, як дизайнера, виклик моїй діяльності. RED DOT Desing Award – це визнання професійною спільнотою, можливість виходу на міжнародний рівень, можливість показати, на що я здатен».

У конкурсі RED DOT Ви вийшли у фінал, які враження?

«Вихід у фінал для мене велике досягнення! Я вдячний організаторам DOTYK NATKHNENNYA, які подарували мені можливість спробувати свої сили у RED DOT. Я навіть не очікував такого. А тепер, коли я у фіналі, виникають доволі азартні відчуття…. Адже хочеться іти далі - до перемоги».

Чим цікавий конкурс від виробника?

«Перш за все це - діалог між виробником та дизайнером. Важливо зрозуміти, чого хоче компанія, які предмети вона очікує побачити від дизайнера. Якщо ви вгадаєте і концепт сподобається компанії, то і результат не змусить себе чекати. Не варто боятися помилок, потрібно просто працювати далі і йти до мети. Вже заради оцінки виробником та коментарів щодо твого концепту, слід брати участь у таких конкурсах як DOTYK NATKHNENNYA. Адже ідея без реалізації, так і залишається лише ідеєю. Чимало концептів так і помирає не побачивши світу. А такі конкурси надають можливість реалізовувати дизайнерські ідеї у реальні речі, якими користуються люди».

Шлях дизайнера має на увазі постійне генерування ідей. Що допомагає Вам підтримувати творчий вогонь і не опускати руки?

«Думаю ті моменти, коли ти бачиш і торкаєшся результату своєї праці. Щоб домогтися очікуваних результатів, необхідно постійно працювати і ніколи не опускати руки. Перш ніж задуманий концепт стане реальним предметом, яким би ви хотіли його бачити, буде витрачено чимало часу і нервів. Але не відступайте! Тільки так, а не інакше!»

Чому одні концепти перемагають у конкурсах, а інші, так і лишаються нереалізованими?

«Думаю невідповідність критеріям виробництва відсікає значну кількість робіт».

Як сучасним дизайнерам продати свої роботи?

«Виходити на публіку. Презентувати свої роботи та звісно налагоджувати співпрацю із виробниками. Такі конкурси як DOTYK NATKHNENNYA - чудова платформа для цього».

На кого Ви рівняєтеся в професійній сфері?

«Я б не сказав, що маю певних кумирів. Смаки з часом змінюються. Але я завжди слідкую за дизайнерами та архітекторами, роботи яких водночас прості та складні, функціональні, та не несуть декору заради декору».

 

Інші новини
Всі новини